Aranżacja łazienki na poddaszu – Sprawdzone sposoby

2 min read

Aranżacja łazienkiPoddasze często reprezentuje nie bez znaczenia zresztą, najintymniejsza przestrzeń życiową. Montaż łazienki na poddaszu wydaje się jednak trudny ze względu na pewne ograniczenia techniczne (ciepła woda, prąd, hydroizolacja, solidność gruntu) oraz kąt nachylenia dachu. Wtedy struktura miejsca stwarza wrażenie ciasnej przestrzeni. Wszystkie te przeszkody można łatwo rozwiązać, przestrzegając kilku podstawowych zasad technicznych i dekoracyjnych.

Jakie problemy możemy napotkać w aranżacji łazienki na poddaszu?

Pierwsze ograniczenie techniczne łazienki na poddaszu polega na tym, że strych musi „nadawać się do zamieszkania”, to znaczy mieć wysokość większą niż 1,80m i nachylenie dachu większe niż 30%. Oryginalna podłoga na poddaszu może być cieńsza niż w innych pomieszczeniach. Konieczne będzie zbadanie jej solidności, ale także szczelności. Podczas instalacji wanny w przypadku łazienki ze skosem, ten punkt jest jeszcze ważniejszy.

Należy również pomyśleć o dopływach wody i odprowadzaniu ścieków. Jeśli przygotowanie ciepłej wody jest zbyt skomplikowane, rozwiązaniem może być zainstalowanie elektrycznego podgrzewacza wody.
Aranżacja łazienki na poddaszu

Łazienki na poddaszach – jakie rozwiązania są najlepsze?

Aranżacja przestrzeni łazienkowej na poddaszu może przysporzyć wielu problemów. Nie warto jednak od razu załamywać rąk. Sposobów na projekt łazienki na poddaszu jest wiele. Wanna z łatwością mieści się pod spadzistym dachem, a prysznic wymaga co najmniej 2 metrów, aby czuć się komfortowo. Wanna w małej łazience? To możliwe!

Łazienka ze skosem może okazać się trudna do umeblowania przestrzennie. Lepiej postawić na niskie i długie meble, ozdobione koszami lub zamknięte z przesuwanymi drzwiami. Przy nieco większym budżecie niestandardowe szafki do zabudowy zaoszczędzą dużo miejsca i nadadzą łazience elegancki wygląd.

  Baterie Łazienkowe Umywalkowe Ścienne

Jeśli przestrzeń łazienki na poddaszach jest niewielka i słabo oświetlona, ​​montaż żarówek LED zintegrowanych z sufitem doskonale oświetli łazienkę. Ich światła powiększą małe bryły, podobnie jak ustawienie dużego lustra. Pełna oferta sklepu dostępna na stronie: https://sklepmo.pl/. Łazienka na poddaszu czasami stwarza wrażenie zbyt ciasnej, a nawet klaustrofobicznej atmosfery. Oprócz światła i luster, kolor również odgrywa ważną rolę w postrzeganiu przestrzeni i tworzeniu przyjemnej atmosfery.

You May Also Like

More From Author