Przelewy zagraniczne – sprawdź ofertę Walutomatu

O tym, że kantory internetowe mogą zdominować rynek walut, świadczy coraz większa liczba zadowolonych klientów. Nie jest to wielkim zaskoczeniem. Usługa jest szybka, wygodna, tania, a ponadto daje nam wpływ na całość transakcji, chociażby poprzez możliwość ustalenia własnego kursu.

Tak przynajmniej funkcjonuje popularny Walutomat, pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Mamy możliwość przewalutowania swoich pieniędzy na franki, funty, dolary albo euro płacąc niewielką prowizję (dużo mniejszą niż w kantorze tradycyjnym). Okazuje się, że skorzystanie z jego usług może być również doskonałym sposobem na uniknięcie opłat, jakie musimy przekazać bankom pośredniczącym jeśli realizujemy przelew zagraniczny lub walutowy. Więcej na temat tego rodzaju transakcji i tego, jak funkcjonuje system SWIFT przeczytasz.

Płacąc jedną, określoną kwotę (80 zł) mamy pewność, że nasz przelew w całości trafi na docelowe konto, niezależnie od tego, ile banków pośredniczących będzie uczestniczyć w jego realizacji. Warto zgłębić ten temat, jeśli często dokonujemy tego rodzaju transakcji.
Okazuje się, że kantory internetowe mogą w przyszłości być doskonałą alternatywą w przeprowadzeniu wielu transakcji finansowych, zwłaszcza takich, w których nasze pieniądze wymagają przewalutowania. I choć Polacy podchodzą z rezerwą do nowinek technicznych, kwoty, jakie możemy zaoszczędzić korzystając z nowoczesnych rozwiązań, mogą skutecznie zachęcić choćby do podjęcia próby skorzystania z tej oferty.

  Czy opłaca się studiować kierunki techniczne

You May Also Like

More From Author