Przewijak dla dziecka, kompletny poradnik przedzakupowy

2 min read

Jednym z najbardziej przydatnych i ważnych zakupów po urodzeniu dziecka jest przewijak dla niemowląt. Jest to podpora, sztywna lub miękka i wyściełana, na której można umieścić noworodka podczas zmiany pieluchy i codziennej pielęgnacji. Dla wielu mam przewijak staje się miejscem, w którym mogą przytulać maluszka, bawić się stopami i rączkami, łaskotać brzuszek. Jest to niezbędne akcesorium, które należy starannie dobrać, biorąc pod uwagę wielkość, dostępną przestrzeń w domu i budżet.

Przewijak na komodę, wskazówki przed zakupem

Oto wszystkie właściwe wskazówki i porady dotyczące zakupu odpowiedniego przewijaka dla niemowląt z pokrowcem. Dopasowany do indywidualnych potrzeb pozwoli jak najbardziej funkcjonalnie zorganizować to ważne mini-środowisko.

Wiele zależy od dostępnej przestrzeni, dlatego przed zakupem przewijaka dla niemowlaka radzimy dokładnie zmierzyć przestrzeń, jaka zostanie w tym celu przeznaczona.

Najlepiej, jeśli istnieje możliwość wstawienia komody do pokoju dziecka, na której zostanie zaaranżowana przestrzeń na przewijak. Można zdecydować się na komody z szufladami, które mają również tacę, z której możemy korzystać tylko przez pierwsze miesiące i którą można później wyjąć. Nakładka na komodę przewijak sprawdzi się tu idealnie.

 

Przewijak dla dziecka, zalety posiadania

Przestrzeń do przewijania pieluch jest niezwykle ważna. Jest używana kilka razy dziennie i musi być zagospodarowana w sposób praktyczny i funkcjonalny. Przewijak dla niemowląt umieść w ciepłym i wygodnym miejscu, aby maluch nie zmarzł podczas przewijania. Przy aranżacji przewijaka dla dziecka pamiętaj o odpowiedniej wysokości. To Twoje plecy będą tutaj najbardziej narażone na ból. Dlatego ważne by znajdował się on na optymalnej wysokości nie obciążając kręgosłupa.

 

Przewijak miękki na komodę to rzecz, bez której już teraz nie może się obyć żaden ze świeżo upieczonych rodziców. To ogromne ułatwienie przy czynności wykonywanej kilka razy w ciągu dnia i nocy. Można zapomnieć o schylaniu się przy łóżku czy kucaniu na podłodze. Teraz zarówno zmiana pieluchy, jak i wszelkie czynności pielęgnacyjne mogą odbywać się w ciepłej i pozytywnej atmosferze.

  Gniazdko elektryczne na szybę

You May Also Like

More From Author